Co opłaca się importować z Chin?

2022-06-24 12:53:52

Nasze myślenie o towarach importowanych z Chin w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Przestaliśmy postrzegać je jako produkty gorszej kategorii, a zaczęliśmy traktować je jako ciekawą alternatywę dla towarów importowanych z innych części świata. Obecnie produkty z oznaczeniem „Made in China” nie cieszą się już złą sławą, lecz zyskują na popularności. Jeśli chcesz wiedzieć, co w takim razie opłaca się importować z Chin, zapraszamy do lektury!

Co warto importować z Chin?

Zastanawiasz się nad importowaniem towarów z Chin, ale nie masz pewności, które z nich wybrać, by zarobić jak najwięcej? Po pierwsze zbadaj, na co jest obecnie popyt na rynku. Jeśli nie ma dużego zapotrzebowania na dany produkt, jego sprowadzanie z Państwa Środka do Polski mija się z celem. Dodatkowo koniecznie sprawdź, czy import tych towarów będzie Ci się opłacał. Co to oznacza? Przede wszystkim dowiedz się, jakie są koszty wytworzenia danego produktu w Chinach, poznaj cennik transportu kontenera takich produktów do Polski, a także sprawdź, jakie stawki celne obowiązują na ten produkt. Dzięki temu dowiesz się, ile tak naprawdę będzie Cię kosztował jego zakup i czy cena, którą zaoferujesz klientom w Polsce nie będzie przewyższała cen tego samego produktu wytworzonego oraz sprzedawanego w kraju. 

Branże popularne przy imporcie z Chin

Jedną z najpopularniejszych branż wśród importerów z Chin jest branża RTV i AGD. Oferuje ona szerokie spektrum produktów, które warto sprowadzać do Polski, m.in. smartfony oraz tablety, a także smartwatche, opaski sportowe, kamerki samochodowe, jak również słuchawki i głośniki bezprzewodowe. Z Chin warto importować też drobne akcesoria, takie jak ładowarki, zasilacze czy kable.

Kolejną branżą jest oczywiście branża odzieżowa. Ubrania i obuwie z Chin cieszą się ogromną popularnością na świecie. Spotkamy je nie tylko w odzieżowych sklepach internetowych, ale także w znanych sieciówkach. Niejednokrotnie dokładnie te same produkty można znaleźć na chińskich platformach sprzedażowych i na wieszakach w popularnych sklepach odzieżowych. To, co je różni, to rozbieżność cen, która często jest naprawdę niemała.  

Jeszcze jedną branżą, która cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o import z Chin, jest branża wnętrzarska. Produkcja wszelkich ozdób i dodatków do domu, a także oświetlenia, tekstyliów czy dekoracji do ogrodu jest niezwykle tania, podobnie zresztą jak ich transport. Dzięki temu ceny tych produktów w Polsce mogą być stosunkowo niskie!

Na koniec warto też wspomnieć o branży maszynowej, która z roku na rok zyskuje na popularności w kontekście importu z Chin. Coraz więcej maszyn, zarówno tych prostych, jak i bardzo zaawansowanych, sprowadza się z Państwa Środka ze względu na ich niebywale wysoką jakość oraz niskie koszty produkcji. Jakie maszyny są pożądane? Przede wszystkim formy wtryskowe do tworzyw sztucznych, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, obrabiarki CNC, maszyny stolarskie, maszyny drukarskie i maszyny poligraficzne. Szczególnie produkcja form wtryskowych w Chinach jest bardzo opłacalna, ponieważ ich cena potrafi być często kilkukrotnie niższa niż w Europie czy USA.

Ostatnie artykuły