Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Fundament płytowy - poznaj zalety jego wykorzystania

Fundament płytowy - poznaj zalety jego wykorzystania

Data dodania:
2022-05-10 10:46:17

Płyta fundamentowa to innowacyjne rozwiązanie, które z powodzeniem może być alternatywą dla tradycyjnego fundamentu. Nowoczesna technologia i szereg korzyści sprawia, że coraz częściej sięgają po nie inwestorzy domków jednorodzinnych i innych budynków. Czym charakteryzuje się płyta fundamentowa i jakie są jej zalety? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Zaoszczędzenie czasu i pieniędzy

Fundament płytowi stanowi bardzo korzystną opcję dla inwestorów ceniących czas i cenę, przy jednoczesnej wysokiej jakości. Budowa płyty fundamentowej od przygotowania podbudowy, przez ułożenie instalacji i zalanie betonem, po prace wykończeniowe, trwa zazwyczaj kilka dni – od 4 do 7. Dla porównania położenie fundamentu tradycyjnego może zająć nawet do trzech tygodni.

Koszt płyty fundamentowej zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju gruntu, powierzchni oraz typu konstrukcji budynku, w większości przypadków jest to jednak rozwiązanie bardziej opłacalne od tradycyjnego. Jeżeli chcesz dokładnie wycenić inwestycję, zapoznaj się z cennikiem wybranej przez Ciebie firmy.

Innowacyjne technologie

Płyty fundamentowe wykorzystują innowacyjne technologie, które pozwalają nie tylko na szybki montaż, ale także niosą ze sobą szereg korzyści. Gotowy fundament z wysokiej jakości betonu cechuje się jest odporny na warunki gruntowe, wytrzymały na mróz oraz chroni przed pojawieniem się pleśni czy grzybów. Niewątpliwą zaletą jest również zaawansowany efekt, jaki uzyskuje płyta po wykończeniu. Bezpośrednio na niej można układać drewniane panele, różnego rodzaju kafle, deski czy inne elementy posadzki budynku.

Inne zalety fundamentu płytowego

Rdzeniem fundamentu płytowego jest jednolita płyta żelbetonowa oraz różnorodne elementy izolacyjne. Sprawia to, że wszystkie obciążenia ze ścian i innych konstrukcji budynku rozkładają się równomiernie, a dom pozostaje w swoistego rodzaju otoczce termicznej od gruntu, co ogranicza utratę ciepła.

Płyty fundamentowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, świetnie sprawdzają się na niestabilnym podłożu, takim jak piasek lub żwir, grunty ze szkodami górniczymi czy o wysokim poziome wód gruntowych. Nie wymagają podkopów i prac przygotowawczych, gdyż mogą być stawiane od razu, na mniejszej głębokości niż ławy fundamentowe. Nie trzeba się przy tym martwić o stabilność konstrukcji czy jej trwałość. Tego typu fundament to również świetna opcja dla inwestorów planujących budynki pasywne czy energooszczędne.

Aktualności


2022-06-24 12:53:52

Nasze myślenie o towarach importowanych z Chin w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Przestaliśmy postrzegać je jako produkty gorszej kategorii, a zaczęliśmy traktować je jako ciekawą alternatywę dla towarów importowanych z innych części ...

Więcej

2022-05-10 11:33:56

Importowanie maszyn z Chin ma bardzo duży związek ze znajomością różnorodnych dokumentów i terminów, z których korzysta się w handlu międzynarodowym. Jednym z takich dokumentów jest tzw. świadectwo pochodzenia. Warto wiedzieć czym jest, do ...

Więcej

2022-05-10 10:46:17

Płyta fundamentowa to innowacyjne rozwiązanie, które z powodzeniem może być alternatywą dla tradycyjnego fundamentu. Nowoczesna technologia i szereg korzyści sprawia, że coraz częściej sięgają po nie inwestorzy domków jednorodzinnych i inny...

Więcej